Гарначо отново нарани Евертън, за да вдъхнови Ман Юнайтед за победа в преследване за място в Шампионската лига
AP News | 2024-03-09 | 19:40:34

МАНЧЕСТЪР, Англия (AP) — Алехандро Гарначо отново нарани Евертън, дори и да беше по далеч по-малко зрелищен начин.

Три месеца и половина след онзи възмутителен удар отгоре на Гудисън Парк, талантливият тийнейджър на Манчестър Юнайтед с магия в краката си спечели две дузпи, за да вдъхнови своя отбор за победа с 2-0 над Евертън на Олд Трафорд.

Преди събота нито един играч на Юнайтед не беше печелил чифт точкови удари в един и същ мач от Висшата лига.

Гарначо промени това, като първо хвърли топката към страната на Джеймс Тарковски и падна под атаката на защитника, преди Бруно Фернандеш да реализира дузпата в 12-ата минута. След това бързото навлизане на Гарначо в зоната завърши с преодоляването му от Бен Годфри, като Маркъс Рашфорд пое изпълнението на дузпата от Фернандес и намери ъгъла с опита си в 36-ата.

Тази директност и измама помогнаха аржентинското крило се утвърди като редовен играч в един от най-добрите отбори в Англия на 19-годишна възраст. Юнайтед ще има нужда от него, за да продължи, ако отборът на Ерик тен Хаг иска да стигне до местата за квалификациите на Шампионската лига до края на сезона .

Юнайтед остана на шесто място, но поне намали разликата с четвъртия Астън Вила до осем точки и петия Тотнъм до три точки. Има шанс пет отбора от Висшата лига - вместо четири - да влязат в Шампионската лига за следващия сезон, въпреки че това зависи от цялостното представяне на английските клубове в европейските състезания до края на тази кампания.

Вила и Спърс се срещат в неделя, така че Юнайтед със сигурност ще направи някои пробиви този уикенд.

Остриетата не са толкова тъпи

За Шефилд Юнайтед се говори като за потенциално най-лошия отбор, играл някога във Висшата лига, след като допусна поне пет гола във всеки от последните си три домакински мача при вероятното си завръщане в Чемпиъншип.

На пътя обаче остриетата не са толкова тъпи.

Равенството 2-2 в Борнемут спаси известна гордост след поражението им с 6-0 от Арсенал в понеделник, но победите са необходими за оцеляване. Шефилд Юнайтед все още е на 10 точки от безопасността.

Този резултат дойде след победа с 3-1 в Лутън преди месец и загуба с 1-0 от Уулвърхемптън преди две седмици. Именно у дома са проблемите за отбора на Крис Уайлдър.

Борнемут се бори от 2-0, за да спечели точка, като изравнителният гол дойде от Енес Юнал в първата минута на добавеното време.

СЪДИЕ ПЪРВО

Съни Сингх Гил стана първият съдия от индийски произход, който ръководи мач от Висшата лига при домакинското равенство 1-1 на Кристъл Палас с Лутън.

39-те -годишният Сингх Гил беше видян да раздава автографи в Селхърст Парк по молба на фенове, за да отбележи повода

Сингх Гил следва примера, поставен от баща си, Джарнейл Сингх Гил, който остава единственият в английската лига футболен съдия носеше тюрбан.

Жан-Филип Матета изведе Палас напред с ловък удар в 11-ата минута, само за Лутън да изравни в шестата минута от добавеното време на второто полувреме чрез Коули Удроу .

Лутън остана на предпоследното място, но е само на три точки от безопасността.

Уулвърхемптън победи Фулъм с 2-1 в мач между два отбора от средата на таблицата, като Раян Айт-Нури откри в 53-та минута и автогол на Том Кеърни, давайки на домакините предимство от два гола. Алекс Иуоби отговори в добавеното време.

ШАНС НА АРСЕНАЛ

Арсенал приема Брентфорд в късния мач в събота и може да се изкачи над Ливърпул и Манчестър Сити, за да стигне до върха с победа.